1 min read
27 Sep

از آنجایی که همه نیوزیلند، غیر از اوکلند، از دوشنبه بیست و یک سپتامبر به سطح هشدار یک برگشته است، برخی از سرفصلهای این سطح هشدار را با هم مرور میکنیم:

- محدودیتهای مرزی برای ورود به کشور به قوت خود باقی خواهد ماند. این محدودیتها شامل انجام اسکرین سلامت و تست کرونا، و ماندن در قرنطینه به مدت چهارده روز از زمان ورود به کشور میباشد.

- در صورت بیماری ماندن در خانه همچنان توصیه میشود. چرا که با کاهش محدویتهای گردهمایی و میهمانیها، خطر ابتلا به کرونا به مراتب بیشتر میشود.  

- انجام تست کرونا در صورت داشتن علایم هر چند خفیف سرماخوردگی و یا آنفولانزا توصیه میشود. ضمن ماندن در خانه با مرکز بهداشتی خود و یا خط تلفن 08003585453 تماس بگیرید تا در صورت لزوم برای انجام تست اقدام کنید.

- بهداشت فردی را با شستن دستها با دقت بیشتر و برای زمان حداقل بیست ثانیه ادامه دهید. همینطور برای عطسه صورت خود را با آرنج بپوشانید و سطوح منزل و محل کارتان رو به صورت مرتب تمیز کنید.

- عادت استفاده از ماسک در فضاهای بسته خطر ابتلا را برای خودتان و دیگران پائین می آورد. حتما به تعداد افراد خانواده و به مقدار لازم ماسک در منزل داشته باشید.

- ردیابی شخصی با استفاده از اپلیکیشن کووید نیوزیلند کیو آر یا استفاده از دفترچه شخصی توصیه میشود. زمان مراجعه تان را به مکانهای مختلف در طول روز  یادداشت و ردیابی کنید.  

- حفظ فاصله اجتماعی در مکانهای عمومی و با افرادی که نمی شناسیم توصیه شده است، چون در صورت شیوع مجدد کرونا در جامعه، سرعت پخش ویروس با رعایت فاصله اجتماعی کاهش چشمگیری خواهد داشت.  

مترجم: فرحانه مهرآوران