1 min read
24 May

به مرور زمان تجربیاتی در ارتباط با کم کردن هزینه های درمانی کسب کرده ام که بد ندیدم آنرا با شما به اشتراک بگذارم.
1. عدم مراجعه مستقیم به پزشک حتی المقدور. کلینیک های نیوزلند علاوه بر پزشک خانواده معمولا تعدادی پرستار مقیم هم دارند که بسیاری از کارها را می توانند انجام دهند و شما لازم نیست بابت آن هزینه ای بپردازید. بسیاری اوقات پیش میاید که شما لازم است بابت پیگیری مراحل درمانی خود به کلینیک مراجعه کنید و معمولا از شما خواسته می شود که از دکتر وقت مجدد بگیرید در حالیکه پرستار هم می تواند کار شما را راه بیندازد بخصوص امور مربوط به هماهنگی با مراکز درمانی خارج از کلینیک، ارجاع، درخواست مجدد دارو و غیره
2. در صورت نیاز نسبتا ضروری به انجام عمل جراحی یا موارد پر هزینه مشابه (از قبیل آندوسکوپی، ام آر آی، ...) و در حالتی که بیمه درمانی ندارید، یک راه برای اینکه دوره انتظار را کوتاه کرده و در عین حال هزینه زیادی متحمل نشوید این است که با هزینه خود به پزشک متخصص مراجعه کنید (یا از پزشک خانواده بخواهید که شما را ارجاع دهد) و از وی بخواهید شما را جهت ادامه درمان به بیمارستان دولتی معرفی کند. در این صورت شما فقط یک دوره انتظار را سپری خواهید کرد.
یک نکته نامرتبط به موضوع این پست و در عین حال مرتبط با موضوع درمان این است که از کلینیکی که در آن رجیستر شده اید بخواهید که اکانت آنلاین managemyhealth (یا یک سیستم مشابه دیگر) شما را فعال کرده و در اختیار شما قرار دهند (البته در صورتی که کلینیک به این سیستم متصل باشد). در این صورت شما به کلیه سوابق درمانی خود و حتی کلیه مکاتبات بین دکتر، پرستار، متخصص و غیره دسترسی خواهید داشت که می تواند بسیار مفید باشد. 


نوشته شده توسط: حسین