1 min read
28 May

بدون شک جزیره ی جنوبی نیوزلند یه قسمت از بهشته که هنوز توسط آدمها بطور کامل ویران نشده. هر نقطه از این منطقه بی نهایت قشنگ هست. سه مورد زیر از جاذبه های اصلی جزیره جنوبی می باشد:
Franz Jozef Glacier و Fox Gkacier
یخچال های طبیعی ای هستند که -هر چند بحران گرم شدن زمین و تغییرات آب و هوایی این یخچالهای طبیعی رو هم بی نصیب نگذاشته و سبب از بین رفتن حجم زیادی از آنها در سالهای اخیر شده - هنوز بسیار با شکوه و زیبا هستند و در دل منطقه ای بسیار رویایی با دامنه کوه هایی که آبشارهای زیبا ازشون جاری هست و دشت بسیار زیبایی با سنگهای قرمز و پوشیده شده از گلسنگ.


Milford Sound
در جنوب غربی جزیره جنوبی واقع شده و رکورد دار پربازدید کننده ترین منطقه ی توریستی جهان در سال 2008 بوده و جزو محبوب ترین مناطق توریستی در نیوزلند هست.
کوه های شیب دار که از وسط آب سر بیرون آوردن و آبشارهایی که از بالای کوه ها به داخل آب زلال دریا می ریزه بی شک یکی از دلایل جذب توریست به این منطقه است.
برای دیدن این مناظر باید سوار کروز شد و به دل این زیبایی رفت. اگه قصد دیدن از Milford Sound رو دارید حتما از قبل بلیط کروز رو خریداری کنید.
Abel Tasman national park
با داشتن سواحل بی نظیرش که به Golden beach معروف هست و پارک جنگلی وسیع و متنوعی که داره یکی از بهترین و جذاب ترین مسیرهای پیاده روی را دارد. وصد البته می توان انواع ورزش های آبی مثل کایاکینگ، اسنورکلینگ، غواصی و.. در اینجا پیدا کرد. اگر قصد انتخاب مسیر طولانی پیاده روی رو دارید حتما از قبل اوضاع جزر و مد رو برای او منقطه چک بکنید چون در قسمتهایی از مسیر لازمه که پیاده از آب گذر کنید. 


نوشته شده توسط: گلسا