1 min read
24 May

رای کسانی که به تازگی وارد نیوزلند شده اند این سوال مطرح است که ما در حالت معمول به چه بیمه هایی نیاز داریم. در این نوشته سعی می کنم تجربه خودم رو با شما مطرح کنم.

بیمه سلامت یا Health
هر فرد رزیدنت در نیوزلند مادامیکه از خدمات بیمارستان دولتی استفاده می کند تقریبا هیچ هزینه ای نمی پردازد علاوه بر اینکه همان کیفیت مراکز غیر دولتی را دریافت می کند. تنها موضوع مهم مدت زمان معطلی تا دریافت خدمات پزشکی است که گاهی اوقات طولانی و خسته کننده میشود. البته شرایط اورژانس تفاوت می کند ولی برای مشکلات غیر اورژانس باید صبور باشید. 
داشتن بیمه سلامت این امکان را به شما میدهد که در حداقل زمان ممکن به کلیه مراکز خصوصی دسترسی داشته باشید ولی بهرحال اینکه چقدر برای هر خدمت بپردازید تابع نوع بیمه و حق بیمه ای لست که می پردازید.
با توجه به هزینه نسبتا بالایی که بیمه سلامت برای من داشت-حدود 250 دلار در ماه برای یک خانواده 4 نفره-شخصا هیچوقت متقاعد نشدم که از آن استفاده کنم.

بیمه دندانپزشکی
این نوع بیمه را شرکت های محدودی ارایه می کنند و بنظر من بسیار هم ضعیف ارایه میشود. معمولا سقف پرداختی شرکت بیمه در سال عدد محدودی لست که باعث میشود داشتن آن لز نظر اقتصادی بصرفه تباشد.

بیمه خودرو
با توجه به هزینه های بسیار بالای تعمیر تصادفات خودرو، داشتن این بیمه آنهم از نوع کاملش از اوجب واجبات است. شخصا برای یک تصادف خیبی جزیی اگر بیمه کامل نداشتم باید 1300 دلار می پرداختم.
در همین رابطه داشتن کارت عضویت +AA را هم توصیه می کنم، در غیر این صورت خرابی احتمالی خودرو شما در خیابان و جاده می تواند بسیار پر هزینه باشد. برلی اطلاعات بیشتر به مطلبی که برای این موضوع نوشته ام مراجعه کنید.

بیمه وسایل منزل یا Content
اگر وسایل و اشیاء گرانقیمتی در خانه یا خارج از خانه دارید که در صورت دزدیده شدن یا آسیب دیدن خیلی متضرر می شوید توصیه می کنم حتما از این نوع بیمه استفاده کنید. در موارد دزدی پلیس نیوزلند کار خاصی برای مالباخته انجام نمی دهد و فقط مورد گزارش شده را ثبت می کند. در چنین شرایطی فقط بیمه به داد شما خواهد رسید.

بیمه بیکاری یا Redundancy 
بیمه نسبتا گرانی است و در صورتی که از کار بیکار شوید تا مدت محدودی هزینه های زندگی شما را پوشش می دهد. مثل هر بیمه دیگری باید شرایط خود را بسنجید و اینکه چقدر از این موضوع آسیب پذیرید و سپس نسبت به تهیه آن اقدام کنید.

بیمه عمر یا Life
این نوع بیمه بخصوص برلی آقایان و خانم هایی که تنها نان آور خانواده هستند بسیار واجب است چه در صورت از بین رفتن آنها (خدای نکرده) و نداشتن بیمه عمر بازماندگان آسیب بسیار خواهند دید. سرمایه بیمه عمر معمولا با توجه به میزان وام خانه انتخاب می شود به نحوی که بتواتد آنرا کاملا تسویه کند ولی بهرحال بیمه نسبتا ارزان قیمتی محسوب میشود.

بیمه حفاظت از درآمد یا Income protection 
این بیمه بخصوص برلی کسانی که قسط وام خانه پرداخت می کنند لازم است و کمک می کند در صورتیکه خدای نکرده دچار بیماری سخت یا معلولیتی شد و نتوانستید بمدت طولانی کار کنید، بیمه هزینه های اصلی زندگی شما را حتی تا سن بازنشستگی بپردازد.


نوشته شده توسط: حسین


بیمه خانه
اگر خانه خود را داشته باشید قاعدتا این بیمه را نیز باید تهیه کنید اگرچه در برخی مناطق مثل کرایست چرچ داشتن آن جزو شروط دریافت وام خرید خانه است.

در پایان توصیه می کنم اگر حوصله یا فرصت تحقیق درباره انواع بیمه و نکات ریز آنرا ندارید حتما با یک دلال بیمه یا Insurance Broker مشورت کتید. این افراد معمولا بصورت رایگان و بهرمیزان که شما مایل باشید به شما مشاوره می دهند