1 min read
28 May

استان Hawk’s Bay


.هستند Napier ، Hastings ساکن هستند.جمعیت این استان طبق آمار سال ۲۰۱۵، بالغ بر۱۶۰.۱۰۰ نفر میباشد. که حدود ۸۱٪ از این جمعیت در شهر های
نپیر= نفر 61,500
هستینگز = نفر68,200
این استان یکی از دو شهری است که در نیوزیلند بیشترین ساعتهای آفتابی و بالاترین دما با کمترین باران و رطوبت را دارد. شهر دوم هم شهر نلسون در جزیره جنوبی است . آب و هوای این استان معتدل است و رطوبت و باران و باد اصلان اذیت نمیکنند.
دو شهر اصلی این استان شهرهای هستینگز و نپیر هستند.شهر نپیر شهری صنعتی ، توریستی است که مناسبت های زیادی در آن برگزار میشود.(از جمله آرت دکو) زلزله خیلی قوی ای که در گذشته در این شهر رخ داده بوده در واقع باعث و بانی این مراسم هست. بعد از زلزله بر خلاف رسم دنیا که ساختمان های مدرن جایگزین ساختمانهای قدیمی میشوند،تصمیم گرفته میشود که ساختمانهای قدیمی بازسازی و حفظ بشوند تا به عنوان مرکز آرت دکو جهان شناخته شود. خلاصه هر سال به مدت در تابستان همه لباسهای قدیمی میپوشند و با استایل قدیمی و ماشینهای قدیمی میان تو خیابونها…
از دیگر مناسب هایی که در این استان برگزار میشود ، مسابقات اسب دوانی ، زیباترین اسب و ماراتون است.
شهر هستینگز واقع در دشت ًهری تانگا ً واقع شده و سال ۲۰۱۵ به عنوان زیباترین شهر نیوزیلند شناخته شد. هستینگز شهری مسطح است و در مجموع ساختمان های چند طبقه در شهر خیلی کم دیدهمیشه. شهری خلوت است که اکثر امکانات شهرهای بزرگ را دارد. از جمله پارک آبی اسپلش پلانت که به گفته بعضی از دوستان که از آکلند آمده بودند در مقایسه با پارک آبی آکلند بهتر و مجهزتر بود. ولی ازمرکز خریدهای بزرک و مدرن خبری نیست و شهر ساعت ۶ تقریبان به خواب میرود.
یکی از حومه های خیلی زیبای شهر هستینگز، هولاک نورث است که در واقع در دامنه کوه (ته ما تا پیک) یکی از زیباترین کوه های نیوزیلند واقع شده و یکی از زیباترین مناظر نیوزیلند را از بالای این کوه میتوان دید. عمومان قشر تحصیل کرده با توانایی مالی خوب تا خیلی عالی در این حومه زندگی میکنند و بهترین مدرسه های این استان در این حومه واقع شده است. به روایتی دو شهری که در نیوزیلند بیشترین تعداد پولدار را نسبت به جمعیت شان دارند هولاک نورث در استان هاکز بی )‌و (‌کمبریج در همیلتون) است. کیفیت زندگی در این حومه خیلی بالاست و دسترسی به طبیعت در کمتر از۲دقیقه امکان پذیر است.
از آنجا که استان (هاکز بی) یکی از مراکز کشاورزی و باغداری در نیوزیلند است که میوه های سیب و کیوی را به تمام دنیا صادر میکند، به طبع در شهرهای نپیر و هستینگز با طی مسافت خیلی
کمی میتوانید به انواع باغهای میوه و رسیده و خرید میوه اتان را انجام بدید.
بطور کلی ساکنان این استان عمومان اروپایی های مهاجر و نیوزلندی ها هستند و خیلی به ندرت مهاجران آسیایی یا ملیت های دیگر در آن دیده میشوند.
به گفته اکثریت نیوزلندی هایی که من تا به حال دیدم، این استان بهترین جا برای بزرگ کردن بچه است و اکثرشان بعد از بچه دار شدند مشتاق به زندگی در این استان هستند. ولی از آنجا که پیدا کردن کار در این استان بسیار سخت است ، به راحتی نمیتوانند به این شهر نقل مکان کنند.
یکی از چیزهایی که به نظر من حتمان باید در نظر بگیرید جمعیت خیلی پایین ایرانی های ساکن در این استان است که خوش بینانه به ۳-۴ خانواده میرسد.(البته این آماری است که من شخصان بعد از ۲ سال زندگی در این استان بدست آوردم.)
هزینه های مسکن و ماشین هم در این استان به دلیل کمی جمعیت و نزدیک بودن مسافت ها در مقایسه با شهرهای بزرک بسیار پایینتر است. بطور مثال حدودان با ۳۵۰-۴۰۰ دلار در هفته خانه ۳ خوابه
خیلی خوب در بهترین جا میشه اجاره کرد. و هر ۲ هفته باید به ماشین بنزین بزنید.

فاصله نپیر تا هستینگز حدودان ۱۵ دقیقه رانندگی است.
فاصله این استان تا ولیتگتون حدود ۴ ساعت و تا پارلمستون نورث حدود۲/۵ ساعت با ماشین میباشد.
.همچنین با ۱۵ دقیقه رانندگی به اوشن بیچ و با ۴۵ دقیقه رانندگی به وایماراما بیچ که دو تا از ساحل های خیلی معروف نیوزلند هستند میرسید.

راستی فراموش کردم بگم که هاکز بی، معروفه به شراب سازی های خیلی معروفی که داره و باغهای انگورش ;) به امید اینکه با مطالب فوق تصویر کوچکی از این استان براتون ساخته باشم و به امید دیدارتون در هاکز بی ;)
:P یاه به عبارت بهتر چالوس و نوشهر نیوزیلند.


نوشته شده توسط: دلارا