1 min read
24 May

وقتی از ایران خارج می شویم، دستسشویی رفتن یکی از عاداتی است که مجبور به عوض کردنش هستیم. منظورم استفاده از دستمال کاغدی توالت بجای استفاده از آب است که در اغلب مکانها چاره دیگری جز انجام آن ندارید.
این روش می تواند در درازمدت منجر به برخی بیماری ها از جمله همورویید(hemorrhoid) یا بواسیر شود در صورتی که روزانه خود را شستشو ندهید و دلیل آن باقی ماندن میکرب ها در محل دفع علی رغم استفاده فراوان از دستمال کاغدی است.
علاوه بر شستشوی روزانه، یک روش دیگر پیشگیری از مشکل فوق، استفاده از دستمال مرطوب (Facial wipe) بلافاصله بعد از استفاده از دستمال کاغذی است. این روش بخصوص در محل کار یا مسافرت که به مدت چندین ساعت امکان استفاده از آب را ندارید، مفید است و خوشبحتانه قیمت آنها نیز در نیوزلند بسیار مناسب است.
نکته مهم در رابطه با استفاده از دستمال مرطوب این است که هیچ یک از انواع آنها را نباید بعد از استفاده در چاه دستشویی انداخت وگرنه منجر به گرفتگی لوله فاضلاب می شود. حتی آنهایی که روی آنها نوشته شده Flushable، بازهم الیافی دارند که مثل دستمال توالت در آب حل نمی شوند و باعث گرفتگی می شوند. این نکته در مورد دستمال کاغذی های معمولی (غیر از دستمال مخصوص توالت) نیز صدق می کند. 


نوشته شده توسط: حسین