1 min read
12 May

بسیاری از شما ممکن است از FinCap و خدمات آن آگاه باشید که به مردم در سراسر نیوزلند در هنگام مشکلات مالی کمک می کند. از آنجا که زمستان به زودی فرا می رسد ، می خواهم از این فرصت جهت دعوت شما و انجمنتان برای مراجعه به FinCap و شبکه های گسترده و خدمات رایگان آن در سراسر کشور استفاده کنم تا به دنبال آن، افراد بتوانند مشاوره و کمک های متناسب با نیازهای خود را بیابند.

سال گذشته ، یک مادر مجرد در کرایستچرچ با مبلغ قابل توجهی از قبض های برق (200 دلار پیش پرداخت + 1200 دلار هزینه واقعی آن ماه ، برای یک خانه 3 خوابه) نزد من آمد. متاسفانه او به همین دلیل تمام وسایل گرمایشی خانه خود را با وجود اینکه می دانست فرزندانش از این کار رنج می برند خاموش کرده بود.

ما نمی خواهیم شاهد باشیم که چنین اتفاقی برای هیچ یک از ما بیفتد، پس لطفاً مردم ما را تشویق کنید تا به منابع موجود در وب سایت FinCap دسترسی پیدا کنند (https://www.moneytalks.co.nz/9-ways-to-save-on-your-power-bill/ ) و به دنبال دریافت مشاوره از سرویس های بودجه باشند که به آنها کمک بزرگی می کند.

در این سایت (https://www.moneytalks.co.nz/9-ways-to-save-on-your-power-bill/ ) می خوانیم :

همه ما به دنبال صرفه جویی در هزینه خود هستیم. بنابراین ، در اینجا تعدادی ایده وجود دارد که به شما کمک می کنند تا از امروز پس انداز کنید.

- دوش کوتاه تری داشته باشید یا برای شستن دست ها از آب سرد استفاده کنید.

- اگر می توانید به طور همزمان برای چند وعده آشپزی کنید یا از ماکروویو برای گرم کردن غذا استفاده کنید. همچنین می توانید از فر به مدت زمان کوتاه استفاده کنید.

 - لوازم برقی اضافه را که از آن ها استفاده نمی کنید، خاموش کنید.

 - می توانید از وان های انعطاف پذیر مخصوص حمام کودکان (با گنجایش 60 لیتر برای کودکان 3 تا 5 سال) یا حتی وان های کوچکتر برای نوزادان استفاده کنید تا در مصرف آب گرم صرفه جویی شود .

- با اطمینان یافتن از عدم وجود رطوبت در داخل خانه هزینه های گرمایشی را کاهش دهید.

- مخزن تولید آب گرم خود را با اجازه ی صاحب خانه ی خود بپوشانید.

- از شیر آب گرم تا حد امکان استفاده نکنید.

- خاموش کردن چراغ های اضافی. مثلا اگر از چراغ توالت به عنوان چراغ خواب استفاده می کنید می توانید برای صرفه جویی در هزینه و مصرف انرژی از لامپ های LED استفاده کنید.

- یک شرکت برق ارزان تر پیدا کنید.

بررسی کنید که آیا یک شرکت برق ارزان تر وجود دارد یا اگر شما با والدین خود زندگی می کنید، Kiwi Electric می تواند بهترین گزینه باشد اگر از ساعت برق رایگان خود به طور موثری استفاده کنید. چندین ابزار مقایسه وجود دارد ، برخی از آنها در اینجا ذکر شده است: (https://www.moneytalks.co.nz/who-is-the-cheapest-power-company/)


از بین 300 مکان مختلف در نیوزیلند، 200  سرویس مشاوره بودجه وجود دارد. سرویس های بودجه، خدمات مشاوره رایگان در مورد بودجه را به هر کسی ارائه می دهند: https://www.moneytalks.co.nz/

در این سایت (https://www.moneytalks.co.nz/) می خوانیم:

سایت MoneyTalks یک راهنما برای ارائه مشاوره رایگان در زمینه بودجه برای افراد، خانواده و Whānau است.

مشاوران مالی در این منبع می توانند:

وضعیت مالی شما را درک کنند.

به شما کمک کنند تا بدهی خود را سازماندهی کنید.

به شما کمک کنند تا برای آینده برنامه ریزی کنید.

شما را به یک سرویس ارایه دهنده خدمات بودجه محلی ارجاع دهند.

همچنین این مشاوران مالی می توانند به شما در کنترل امور مالی کمک کنند. شما ممکن است در حال حاضر در تلاش برای پرداخت قبض خود یا پیش بینی زمان های سخت باشید. تا دیر نشده برای دریافت خدمات اقدام کنید.


کسانی که یافتن وعده های غذایی مناسب برایشان بسیار گران می باشد ، می توانند این لینک FinCap را دنبال کنند: (https://www.moneytalks.co.nz/resources/ ) تا به مجموعه ای از دستور تهیه ی غذاهای ارزان قیمت با قیمت کمتر از سه دلار در هر وعده دسترسی داشته باشند. این مجموعه از غذاها در عین کم هزینه بودن از لحاظ ارزش غذایی کامل و استاندارد هستند.

با FinCap به روز بمانید و در خبرنامه های آنها مشترک شوید. (https://www.fincap.org.nz/news/ )

ترجمه: سمن