1 min read
24 Apr

همانطور که کشور برای بزرگداشت روز Anzac بدون انجام تشریفات معمول آماده می شود، نخست وزیر جاسیندا آردن از تمام نیوزلندی ها در سراسر جهان درخواست کرده است تا در سپیده دم این روز به رسم قدردانی بایستند.

او همچنین اعلام نمود که او هم مانند تمام نیوزلندی ها با ایستادن در هنگام سپیده دم روز Anzac در این مراسم شرکت خواهد کرد.

او افزود که نهاد RSA تمام مردم را تشویق کرده است که با ایستادن در کنار صندوق پستی خانه ها یا راه ورودی منازل، یاد پرسنل و کهنه سربازان را گرامی بدارند.

وی گفت : "من متوجه هستم که برگزاری این بزرگداشت برای اولین بار در تاریخ بدون انجام تشریفات مرسومه به خاطر Covid-19 برای بسیاری سخت و غم انگیز خواهد بود. 

"اما این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم حمایت خود را به عنوان جمعی نشان دهیم. با طلوع سپیده دم، می توانیم در مکان های یاد شده بایستیم تا در سکوت کنار هم باشیم و به کسانی که هرگز فراموش نخواهند شد ادای احترام کنیم.

"ما هنوز هم قادر هستیم که زمانی را برای سکوت اختصاص دهیم، تا مراتب تقدیر و احترام خود به افرادی که لطف بزرگی را در حق ما کردند ادا کنیم.

آردن از تمام نیوزلندی ها در سراسر جهان درخوست کرده است تا ساعت 6 صبح روز شنبه 25 آپریل کنار صندوق پستی، درب جلو، بالکن و یا محل اصلی کار خود بایستند.

پخش تشریفات رسمی سپیده دم نیز راس ساعت 6 صبح روز شنبه از رادیو RNZ National پخش می شود، که شامل نطق وزیر دفاع و وزیر کهنه سربازان رون مارک می باشد.

پیش از این، انجمن سلطنتی RSA نیوزلند بیان کرده بود که در کنار نیروی دفاعی نیوزلند، برای اولین بار در تاریخ 100 ساله، روز Anzac میزبان یک سرویس مجازی خواهد بود.

رئیس ارگان RSA، BJ Clark گفته است که روز Anzac یکی از مهمترین مناسبت ها برای استرالیایی ها و نیوزلندی ها به شمار می آید.

"حتی اگر تشریفات عمومی Anzac قادر به برگزاری نباشد، این بدان معنی نیست که باید یاد و بزرگداشت کهنه سربازان و پرسنل خدمات ما نیز لغو شود.

*در این فایل PDF، یک Poppy وجود دارد که توسط یک تصویرگر برنده جایزه Sharon Murdoch کشیده شده است.

آن را چاپ کنید و به جلوی پنجره خانه هایتان بچسبانید تا نشان دهید حتی در زمان سطح هشدار 4 ، در حباب های کوچکمان آن ها را فراموش نخواهیم کرد. ما هنوز می توانیم سپاسگزار فداکاری های آن ها باشیم و به شجاعت آن ها ادای احترام کنیم.

راهنمای مجازی برای روز Anzacش

تشریفات رسمی سپیده دم، ساعت 6 صبح، از RNZ National پخش می شود. این تشریفات شامل اجرای Last Post، سرودهای ملی و نطقی از جانب رون مارک، وزیر دفاع و کهنه سربازان است.

همچنین یک برنامه ویژه روز Anzac ساعت 11 بامداد از TVNZ 1 یا TVNZ On Demand نمایش داده می شود.

باله رویال نیوزلند از طریق صفحه فیسبوک خود در ساعت 10:30 صبح، ساعت 1:30 بعد از ظهر و 7:30 شب مراسم  Anzac Salute را به صورت زنده اجرا خواهد کرد.

دو اثر Dear Horizon و Passchendaele برای برنامه Salute در سال 2015 سفارش داده شدند و به صورت زنده با گروه ارتش نیوزلند و به منظور بزرگداشت صدمین سالگرد فرود هواپیمای گالیپولی ها اجرا می شوند.

پشتیبانی ارگان RSA

علاوه بر تشریفات روز Anzac ، جمع آوری کمک های مالی RSA’s Poppy Day نیز امسال انجام می شود. افرادی که هنوز مایل به کمک هستند می توانند این کار را از طریق صفحه ی The let’s not Forget page on Givealittle یا با کمک مستقیم به RSA انجام دهند.

ترجمه: سمن