1 min read
12 Apr

کریس هیپکینز ، وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی از مدارس ممکن است از 29 آوریل بتوانند دوباره بازگشایی شوند.این تاریخ یک هفته بعد از اتمام  زمان قرنطینه در نیوزیلند خواهد بود که به معلمان فرصت می دهد تا برخی از دانش آموزان را برای بازگشت به مدرسه آماده کنند.

 همه کودکان در آن تاریخ به مدرسه برنخواهند گشت و ممکن است مجبور شوند وقت خود را بین حضور در مدرسه و یادگیری از خانه تقسیم کنند.

هیپکینز صبح یکشنبه در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگارن گفت : ممکن است در مرحله اول فقط معلم ها قادر به بازگشت به کلاس های درس باشند و از محیط مدرسه به آموزش از راه دور اقدام نمایند.

پیام من به والدین این است که ما باید برای انواع سناریوها آماده شویم و یکی از آن سناریوها ، این است که ممکن است تعداد  قابل توجهی ازدانش اموزان حتی بعد از پایان قرنطینه به مدت طولانی در خانه بمانند.

توصیه وزارت بهداشت در ارتباط با این تصمیم و اینکه دانش اموزان چه زمانی می توانند به مدرسه برگردند هنوز توسط  وزیر آموزش و پرورش ارایه نشده است.

وزارت بهداشت در حال جمع آوری داده های مربوط به موارد  بیماری Covid-19  در سطح کشور است که نقشه ایی از پراکندگی ویروس در سطح کشور را تعیین کند.

وی ادامه داد: "هر زمان که ما به اطمینان برسیم که به راحتی می توان تعداد زیادی ازبچه ها را به مدرسه یا مراکز پیش دبستانی فرستاد، قطعا اینکار را بسرعت انجام خواهیم داد.

وی افزود ممکن است که برخی از بچه ها قبل از دیگران به مدرسه بروند به عنوان مثال اولویت با فرزندان کارگران مشاغل ضروری است تا اجازه دهد که والدین آنها بطور نرمال بتوانند به کار خود برگردند.

هیپکینز گفت که دولت "طیف گسترده ای" از روشهای مختلف یادگیری از راه دور ، از جمله کانال تلویزیونی وپرینت موارد درسی را ایجاد کرده است تا اطمینان یابیم که در دوره قرنطینه اموزش کودکان بدون اختلال  ادامه پیدا میکند.

بقیه سال تحصیلی نیز ممکن است به دلایل دیگر کاملاً متفاوت به نظر برسد. هيپكينز گفت كه كودكان مجبور خواهند بود فاصله گذاری اجتماعي را رعایت كنند ، بنابراين اجتماعات در مدارس براي مدتی برگزارنخواهند شد.

از مدارس خواسته خواهد شد تا حد امکان تماس دانش اموزان را محدود کنند.رعایت فاصله گذاری اجتمایی در محیط مدرسه وپیش دبستانی واقعاً چالش برانگیز خواهد بود ، زیرا شما نمی توانید به بچه ها بگویید ، "ببین ، با دو متر از هم بنشینید ،" این واقعا برای بچه های کوچک کارایی نخواهد داشت درنتیجه اینها خطراتی است که ما باید روی انها بیشتر آن کار کنیم.

هیپکینز گفت ، تاریخ تعطیلات مدارس ممکن است بعداً درطی سال تغییر کند و ممکن است برای جبران خلا اموزشی برخی از کودکان درطی تعطیلات اینده مجبور شوند به مدرسه بروند.