1 min read
21 Apr

وسایلتان را روزانه دو بار تمیز کنید ، ناهارتان را در فاصله 2 متری از هم بخورید: قوانین سختگیرانه ی جدیدی که کارگران ساختمانی باید تحت هشدار level 3 انجام دهند

یک استاندارد جدید ساختمانی فوق العاده ، مجموعه گسترده ای از قوانین دقیق را تنظیم کرده است که بخش ساخت و ساز باید از آن رعایت کند تا خطر ابتلا به ویروس  Coronaدر محیط کار را کاهش دهد ، از جمله دو بار شستشوی ابزار و تجهیزات در روز.

مانند بخش اعظم نیروی کار در نیوزیلند ، ساخت و ساز که ارزش آن در حدود 40 میلیارد دلار در سال است ، از زمانی که کشور در 26 مارس به حالت تعطیل قرار گرفت ، در خواب زمستانی است.

وب سایت Covid-19  دولت می گوید ، مشاغل ساختمانی تحت هشدار level 3می توانند دوباره کار خود را شروع کنند اما اقدامات بهداشتی دقیقی باید اعمال شود - و کارمندانی که می توانند از خانه کار کنند باید این کار را انجام دهند.

در حین lockdown صنعت ساخت و ساز ، بهداشت و ایمنی نیوزیلند ، با مشورت با این صنعت ، استانداردی را برای کمک به کنترل خطر Covid-19 تهیه کرد.

قوانین جدید ساخت و ساز را کند می کند اما آنها به مراتب بهتر ازهیچ هستند.

این استانداردها با مشورت با بیش از 50 کسب و کار درنیوزلند اتخاذ شده اند.

Rick Herd  که روی این استاندارد کار کرده است، گفت که رهبران در حال جمع آوری اطلاعات مربوط به ایمنی برای تأمین امنیت سایت ها به محض دادن چراغ سبز توسط دولت برای شروع دوباره بوده اند.

"استانداردها و پروتکل هایی که تدوین شده اند به کارگران ، دولت و مردم ما اطمینان می دهد که می توانیم با خیال راحت کار انجام دهیم."

برت موری ، مدیر اجرایی سایت ایمن گفت این چارچوب تضمین خواهد کرد که کارگران ، خوانواده ی آنها و جامعه تا آنجا که ممکن است امنیت داشته باشند.

"ما می خواهیم اعضای ما بتوانند هر چه سریع تر و با اطمینان بیشتر به کار خود برگردند."

قوانین بازی(جدید کار):

در زیر پروتکل های جدید ، مشاغل عمرانی ، تجاری و پیمانکاران باید قوانین level Covid-19 Alert 2 و بالاتر رابرای فعالیت حفظ کند. استاندارد های جدید با پروتکل های خاص برای ساخت و سازهای مسکونی و تجاری تکمیل شده اند.

انتظار می رود پروتکل ها با تغییر الزامات دولت و تجربه در صنعت تغییر یابند.

از کلیه کارفرمایان انتظار می رود که  به طور مداوم برنامه ایی برای دستیابی به الزامات استاندارد داشته باشند تا خطر ابتلا Covid-19 را در محیط کم کنند.

این استاندارد همچنین شامل اقدامات پیشگیری ، تشخیص و واکنش سریع می شود.

این طرح باید قبل از ورود هر شخص به یک سایت ، ازطریق زبان و فرهنگ یاد داده شود.

این امکان وجود دارد که محل های کار در طول دوره lockdown نا امن شده باشند به همین دلیل کارفرمایان باید قبل از شروع کار همه خطرات را از بین ببرند.

کلیه افرادی که وارد و خارج  ازمحل کار می شوند باید برای کمک به ردیابی نام خود را ثبت کنند و پیک ها به یک نفر محدود می شوتد.

حرکت بین سایت ها ودر سایت ها باید با برنامه ریزی و مدیریت انجام شوند تا از انتقال بیماری جلوگیری شود.

کارفرمایان باید اطمینان یابند که کارکنان برای انجام وظیفه در سلامت مناسب هستند و از چگونگی رفت و آمد کارگران خود به محل کار اطلاع پیدا کنند و همچنین از کسانی که می توانند از خانه کار کنند.

کارگران در هنگام بازگشت به خانه های خود با دوش گرفتن ،خود را ضد عفونی کرده ، دست، مچ دست ، بازوها ، گردن ، ناخن ها و مناطقی که ممکن است در معرض آلودگی باشند را بشورند.


کفش ها باید دم در و لباس ها و کیف ها در یک ظرف قرار داده شوند قبل از این که با آب داغ در ماشین لباسشویی شسته شوند.

آنها همچنین باید وسایل غیر ضروری را در محل کار خود بگذارند و وسایلی را که قصد دارند خانه ببرند مانند تلفن همراه ضد عفونی کنند.

کلیه دفاتر و اماکن باید اقدامات نظارتی اضافی در مناطق مشترک انجام دهند و اقدامات بهداشتی اضافی سرویس بهداشتی داشته باشند.

وسایل نقلیه مشترک پس از هر سفر باید ضد عفونی شوند و محل کار باید در پایان روز کاری یا انتهای هر شیفت تمیز و ضد عفونی شود.

این استاندارد شامل برخی از دستورالعمل های مخصوص میشوند شامل استفاده از دو سطل آب برای شستن زمیت – یک سطل آب برای مواد شوینده و دیگری برای آبکشی.

وسایل و تجهیزات کار نیز هر روز باید قبل و بعد از کار با مواد ضد عفونی کننده تمیز شوند با تمرکز روی نقاط تماس مانند دستگیره ها.

در جاهایی که محل های ساخت و سازاست در صورت امکان باید مناطق جدا از هم ایجاد شوند.

کارگران باید هنگام غذا خوردن 2 متر از یکدیگر دور بنشینند و از تماس با یکدیگر خودداری کنند.

بازدید کنندگان از ی سایتها باید به حداقل برسند و کارگران باید به دو گروه تقسیم شوند و در دو شیفت مختلف کار کنند.

"در این صورت اگر نیمی از تیم آلوده شوتد ، نیم دیگر قادر به کار خواهند بود."

اگر کارگران امکان ایجاد فاصله یک متر از هم نداشته باشند، در صورت ضروری نبودن ، آن کار نباید انجام شود.

در صورتی که کار نیاز به انجام باشد اقدامات کنترل اضافی ، مانند پوشیدن لباس یکبار مصرف ، پوشیدن PPE مانند ماسک صورت و سیستم تهویه مناسب باید وجود داشته باشد.

در صورت آلوده شدن:

در صورت آلوده شدن کارمندان به Covid-19 ، کارفرمایان باید از ورود افراد به محل کار یا انجام فعالیتهای کاری جلوگیری کنند و با وزارت بهداشت تماس بگیرند.

آنها همچنین باید سوابق مربوط به هرکسی را که در سایت بوده یا با شخصی که طی یک ماه گذشته آزمایش مثبت داشته درارتباط بوده است جمع آوری کنند و این  اطلاعات را به مقامات ارائه دهند، و همچنبن تمام سطوح کاری را و ضد عفونی کنند.

دیوید کلی ، گفت که این قوانین برای افراد احساس اطمینان ایجاد می کند.

کلی گفت: "این اسناد راهنماییست برای بسیاری از ساختمان سازان که به دنبال راه و چاره هستند و در مورد آینده و چگونگی انجام سوال دارند."

" بسیار مهم است که همه افراد در صنعت از فرآیندهای صحیح و توافق شده پیروی کنند.

"ما باید نشان دهیم که به عنوان یک صنعت می توانیم با اطمینان کار کنیم زیرا هیچ کس نمی خواهد ببیند ما به level 4 برگردیم - و این بدان معنی است که کل صنعت باید در این زمینه با هم همکاری کنند."

پیتر سیلکوک از این چارچوب استقبال کرد.

"ساخت و سازهای عمرانی نقش مهمی در بازگشت نیوزیلند به چرخه اقتصادی دارد."

"ما باید در مورد چگونگی در سلامت نگه داشتن مردم صریح باشیم."

ترجمه: میرحسین حسینی