1 min read
28 Apr

قوانین طلایی زندگی در هشدار سطح ۳ 

- ماندن در خانه. اگر شما در سرکار یا در مدرسه یا مشغول ورزش یا تهیه نیازهای ضروری تان نیستید شما باید در خانه باشید این وضعیت مشابه هشدار در سطح ۴است.

-  کار کردن و یاد گرفتن از خانه در صورت امکان . ما هنوز می ‌خواهید تعداد زیادی از مردم از خانه کار کنند یا کودکان و جوانان در خانه مشغول یاد گیری باشند. دانش آموزان و کارمندانی که در معرض خطر ابتلا هستند نیز باید در خانه بماند آن ها مورد حمایت قرار می گیرند. مراکز یادگیری برای خردسالان و مدرسه ها برای افراد تا سال ۱۰ به صورت فیزیکی باز خواهد بود این فقط برای خانواده هایی هست که به این سرویس احتیاج دارند.

- کسب و کارتان را محیطی امن از کوید۱۹ کنید. کوید ۱۹ در محیط کار هم پخش می شود،پس برای باز ماندن محیط کار لازم است که از پخش این ویروس جلوگیری شود.

- در نزدیکی محل سکونت خود بمانید. شما می توانید در پارک ها یا سواحل ای که نزدیک به محل سکونت تان هستند ورزش کنید اما هرچه نزدیکتر به  محل سکونتان باشد بهتر است. فعالیت‌ها باید امن باشد - رعایت فاصله دو متری از هرکسی که در حباب شما قرار ندارد. جابجایی و سفر کردن را به حداقل برسانید.

- حباب خود را تا جایی که امکان دارد کوچک نگه دارید. اگر احتیاج است شما میتوانید که حباب خود را به اندازه کوچکی گسترش دهید تا اقوام نزدیک و افرادی که تنها یا پرستاران را  به حباب خود بیاورید.

- دست های خود را به صورت مرتب با صابون بشویید و سپس آنها را خشک کنید. در هنگام سرفه و یا عطسه آن را در بازوی خود انجام دهید.

- اگر شما مریض هستید در خانه بمانید و خیلی سریع از دکتر خود یا خط تلفن بهداشت در مورد انجام دادن تست کمک بخواهید. هیچ ننگ اجتماعی در مورد کوید ۱۹ وجود ندارد. ما در صورتی موفق خواهیم بود که همه حاضر باشند که نقش خودشان را در پیدا کردن و اطلاع دادن موارد مشکوک کوید ۱۹ در هر جایی که باشد به ما اطلاع دهند.

کسب و کارها می توانند این هفته را برای فراهم کردن کسب و کارشان را در سطح هشدار ۳ باشند. هرگونه آمادگی برای باز کردن کسب و کارها باید از قوانین       هشدار سطح ۴ تبعیت کند

قوانین طلایی برای کسب و کارها در هشدار سطح۳

اگر کسب و کار شما احتیاج به تماس فیزیکی نزدیک دارد کسب و کار شما نمی تواند فعالیت کنید - 

- پرسنل شما در صورت امکان باید از خانه کار کنند

- مشتریان نمی توانند به داخل محوطه کسب و کار شما بیایند. مگر این که کسب و کار شما سوپر مارکت های بزرگ یا کوچیک، پمپ بنزین داروخانه، سرویس های بهداشتی مجوز دار است.

- کسب و کار شما باید بدون تماس فیزیکی باشد. مشتریان شما  آنلاین ، از طریق تلفن ویا به صورت بدون تماس پرداخت کنم. دریافت و تحویل نیز باید بدون تماس فیزیکی باشد.

- اصول ابتدایی تمیز بودن باید رعایت کرد. یعنی رعایت فاصله فیزیکی شستن دست ها و تمیز کردن سطوح به صورت مرتب. اگر کارگران مریض هستند باید در خانه بمانند.

- اگر در کسب و کار شما قبل از کوید ۱۹ از وسایل ایمنی شخصی استفاده میکردید به همان صورت گذشته از آنها استفاده کنید. اما اگر شما از وسایل ایمنی شخصی در کسب و کار خود  قبل از کوید ۱۹ استفاده نمی کردید اکنون نیز احتیاجی به استفاده از این وسایل وجود ندارد. این توصیه برای تولید کنندگان،خرده فروشان و صنایعی که سرویس ارائه می‌دهند هستند . توصیه های دیگری شامل  پرستاران، کارمندان دادگاه ها،  دادگاه حل و فصل ، پلیس ها آتش‌نشانان و زندانبانان وجود دارد.

- شما باید از تمامی الزامات سلامت و ایمنی مطابقت کنید.


ترجمه : اسد