1 min read
07 May

ارائه نسخه ای امن تر از حالت نرمال، برای سطح ۲ قرنطینه توسط جاسیندا آردرن

در سطح ۲ قرنطینه رفتن به خرید، خوردن غذا در در رستوران ها، مراسم عروسی ها، مسافرتهای منطقه ای، مدرسه ها، فعالیت های ورزشی و بازدید از دوستان برقرار می شود اما زیر قوانین  سختگیرانه.

نخست وزیر جاسیندا آردن قبل از تصمیم کابینه در روز دوشنبه  که آیا به سمت قرنطینه سطح ۲ در برویم یا نه قرنطینه سطح ۲ را به صورت نسخه ای امن تر از همیشه یا نرمال توصیف کرد.

 اردرن گفت :خلاصه کلام این است که در قرنطینه سطح ۲ حالت امن تر از دوران معمول طراحی شده تا بتوان تعداد زیادی از مردم را به سرکار برگردان د و اقتصاد به صورت امنی   شروع به کار کند.

تمام مهمان ها و مشتریان در در کافه ها، بار ها و رستوران ها باید به صورت جداگانه در جاهایشان نشناده شوند و هر مکان بیشتر از ۱۰۰ مهمان نداشته باشند. مکان هایی که این قانون را تبعیت نکنند تعطیل می شوند.

رفتن به خرید امکان پذیر می باشد اما فاصله فیزیکی در کسب و کار های خرده فروشی باید رعایت شود- حداقل یک متر یا ایده آل ۲ متر فاصله فیزیکی بابد رعایت شود.

و مردم قادر خواهد بود که از دوستان و خانواده هایشان دیدن کنند اما نباید پارتی‌های خیلی بزرگ برگزار شود.

مسافرتهای محلی مجاز خواهند بود اما تشویق به مسافرت ها بدون دلیل قانع کننده یا رفتار پرخطر نمی شود.

اینکه شما چه کاری میکنید وقتی که به مقصدتان رسیدید مشکل اصلی است. مسافرت از ولینگتون به نپیر برای دیدن مادرتان اشکالی ندارد اما مسافرت از ولینگتون به نپیر برای رفتن به یک کنفرانس بزرگ با یک بار فضای باز مشکل دارد است.

مدارس، موسسات آموزش عالی و مراکز کودکان خردسال نیز باز خواهند شد.

آرایشگران نیز قادر خواهند بود تا کسب و کار خود را باز کنند این در حالی است که باید از لوازم محافظ شخصی استفاده کنند. باشگاه های ورزشی نیز با رعایت فاصله فیزیکی  می تواند باز باشند.

ورزش ها شامل ورزش هایی که تماس نزدیک وجود دارند اجازه خواهند داشت که فعالیت خود را شروع کنند با رعایت این که لیست کسانی که در حال بازی با هم هستند نگهداری شود تا در صورت لازم بتوان آنها را رهگیری کرد.


ورزش های حرفه ای مانند سوپر راگبی و ای ان زد پریمیرشیپ نت بال می توانند فعالیت خود را شروع کنند ولی بدون داشتن هر گونه تماشاچی در استادیوم.

کوهنوردی،دوچرخه سواری و شکار در زمینهای منابع ملی دوباره امکان از سر گیری فعالیت هایشان هستند و همچنین قایق های موتور دار.

مردم به صورت کلی می‌توانند بر سر کارهایشان برگردند اگرچه دولت علاقه دارد برای کسانی که می‌توانند از خانه کار کند در خانه بمانند.

اردن اشاره کرد که اگر نیوزیلند در روز دوشنبه تصمیم به حرکت بسمت سطح ۲ گرفت  ۴۸ ساعت زمان احتیاج است.یعنی زودترین زمان که نیوزیلند سطح ۲ وارد می شود روز چهارشنبه  ۱۳ می است.

اردن گفت که اصل اساسی سطح ۲ این است که با احتیاط رفتار کنید.

او افزود معیارهای سلامت تغییر نمی کند. هر کسی که مریض است باید در خانه بماند هر کسی که علائم کویید ۱۹   را دارد باید آزمایش بدهد و مردم باید دست هایشان را تا جایی که امکان دارد بشویند.

مرزها بر روی همه بجز نیوزیلندی ها بسته خواهد بود و نیوزیلندی هایی که به خانه بر می گردند ۱۴ روز در قرنطینه نگه داشته می شوند.

دولت هنوز مردم را به رعایت فاصله فیزیکی است از غریبه ها تشویق می کند. تلاش کنید کمتر از دیگران فاصله داشته باشیم.

مردم می‌توانند به کسانی که غریبه نیستند مثل همکاران یا دوستان نزدیک تر باشند زیرا این افراد راحت تر قابل رهگیری خواهند بود.


رئیس کل بهداشت اشلی بلومفیلد گفت که این یعنی مردم می‌توانند دوستان و خانواده هایشان را در بغل کنند اما بهتر است که کمی از همکاران  فاصله بگیرید.

آردن افزود در این وضعیت وقت این نیست که جشن‌های بزرگ بر پا داریم اما دورهمی های کوچک تر از دوستان و خانواده مجاز می باشد چنانچه که حباب ها دیگر وجود نخواهد داشت.

 عروسی ها یا مراسم تشییع جنازه اجازه خواهند داشت اما نباید بیشتر از ۱۰۰ نفر باشد حتی اگر در  فضای باز برگزار شود.


نکات کلیدی درباره تصمیم روز دوشنبه


آردن افزود تصمیم روز دوشنبه بر اساس اطلاعات آپدیت شده از دوره کامل دو هفته ای ویروس در سطح ۳ خواهد بود.

او افزود این تصمیم با در نظر گرفتن از هردی خطرات سلامتی و تاثیر بر روی محدودیت ها تعدیل خواهد شد.

چنانچه که با برداشتن محدودیت ها در بعضی از کشورهای دنیا آمار مبتلایان زیاد شده پس در نتیجه ما باید همیشه در کنترل باشیم.

این غیر ممکن است که ما تمامی موارد ابتلا به کویید ۱۹ را شناسایی کرده باشیم.

نیوزیلند بعد از گذراندن نزدیک به یک ماه در قرنطینه سطح ۴ دو هفته نیز در قرنطینه سطح ۳ بوده است.

آردن تشریح کرد که قرنطینه سطح ۳ مانند یک اتاق انتظار است یک کشور قادر خواهد بود که بررسی کند که از انتشار ویروس کشنده جلوگیری شده است.

روز پنجشنبه فقط یک مورد ابتلا به ویروس کویید ۱۹ گزارش شده است که این مورد مستقیماً در ارتباط با کلاستر شناخته شده است.

دو مبتلا به ویروس در بیمارستان بستری هستند و هیچ‌کس در بخش مراقبت‌های ویژه نیست.


ترجمه : اسد