دو نفر دیگر به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند، موارد ابتلای جدید به 29 عدد


1 min read
11 Apr


دو نفر دیگر به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند، موارد ابتلای جدید به 29 عدد

دو تن دیگر به دلیل ابتلا به کرونا در نیوزیلند جان باختند.

مدیر بهداشت عمومی کارولین مک الای می گوید که تعداد کل جان باختگان هم اکنون به 4 رسیده است.

مک النی امروز 29 مورد جدید را گزارش کرد و ادامه داد که 422 نفر مبتلا به Covid-19 در نیوزلند اکنون بهبود یافته اند.

تعداد کل مبتلایان هم اکنون 1،312 نفر است.

پانزده نفر در بیمارستان هستند - پنج نفر در بخش مراقبت های ویژه و یک بیمار در دانیدن در شرایط بحرانی قرار دارد.

دو فردی که اخیرا دراثر کووید 19 در گذشتند، مسن بودند، دارای بیماری هایی از پیش بوده اند و می توانستند با Cluster های موجود در ارتباط باشند.

یکی از این افراد مردی در دهه  80 زندگی خود بود که روز گذشته در بیمارستان عمومی ولینگتون درگذشت. وی ابتدا در 26 مارس مریض شد و دو روز بعد در بیمارستان بستری شد.

عفونت این مرد به دلیل ارتباط با یک cluster بود که مک النی گفت که آنها را به دلایل حریم خصوصی اعلام نمی کنند.

"ما اطمینان داریم که مخاطبین و افراد نزدیک به وی ردیابی شده است."

نفر دوم مردی در دهه 70 زندگی خود بود که در بیمارستان Burwood  کرایسچرچ در گذشت بعد از آنکه در بین افرادی حضور داشت که از آسایشگاه Rosewood انتقال پیدا کرده بودند.

مک النی گفت: به دلیل "مریضی های پیشین" در آن گروه ، مرگ و میر بیشتر یا ابتلا به بیماری های جدی نمی تواند منتفی شود.

" درنظر داریم که نیوزیلندی ها با اخبار امروزمضطرب شده باشند چه در جامعه و چه برای خانواده ی این افراد و هر کسی که از این مرگ ها غمگین است."

مک النی گفت به دلیل هشدار سطح 4 آنها می فهمیدند که چقدربرای خانواده ها دشوار بوده که بخشی از ساعات پایانی عزیزانشان باشند.

مک النی به نمایندگی از وزارت بهداشت ، از کارمندان بهداشت که در خط مقدم کار می کنند و درتلاش برای آسایش و پشتیبانی به بیماران هستند، تشکر کرد.

"باز خبر امروز اهمیت حرکت ما به سطح چهار هشدار را تقویت می کنند، و اقداماتی که ما انجام می دهیم برای محدود کردن گسترش ، شکستن زنجیره انتقال و جلوگیری از مرگ و میر."

"ما می خواهیم به شما اطمینان دهیم كه سیستم بهداشت و درمان ما به تلاش خود برای پشتیبانی از مبارزه با Covid-19 ادامه خواهد داد."

Cluster جدید Covid-19 در کرایسچرچ

سه از چهار مرگ در نیوزلند با cluster  ها در ارتباط بوده اند.

هم اکنون 13 خوشه Covid-19 در سراسر کشور وجود دارد.

مرکز مراقبتی جورج مانینگ در کرایسچرچ سیزدهمین cluster در کشور است که بیش از 10 نفردر آن از یک منبع آلوده به Covid-19 مبتلا شده اند.

یکی از cluster ها با یک مهمانی خصوصی در اوکلند در ارتباط است. Cluster دیگر را می تواند به Spectrum Care - یک مرکز مراقبت روزانه برای کودکان دارای معلولیت ارتباط داد.

مک الین نمی توانست تاریخ مهمانی خصوصی در اوکلند را ارائه دهد.

وی گفت که انتقال مداوم در بین افراد حاضر در این مهمانی وجود دارد.

مک الین گفت که آنها با نامگذاری cluster های اوکلند فرصتی را برای ردیابی از دست نداده اند زیرا ردیابی افراد در پشت صحنه ادامه دارد.

مک الین گفت که اعضای خانواده آسایشگاه Rosewood باید برای دریافت پاسخ در مورد آنچه باید انجام دهند مستقیماً با DHB محلی تماس بگیرند.

تحقیقات درباره نحوه آلوده شدن افراد در آسایشگاه کرایسچرچ هنوز ادامه دارد.

مک الین گفت که کانتربوری DHB تصمیم صحیحی برای جابجایی بیماران برای ارائه "سطح پشتیبانی بیشتر" گرفته است.

در آسایشگاه George Manning که در آن 14 مورد وجود داشت، ترکیبی از ساکنین و کارمندان وجود داشته اند و مک النی گفت که ویروس در آنجا "به خوبی محفوظ شده است".

مک الین گفت که در آسایشگاه Rosewood این گروه "ضعیف و مسن" بوده اند و تأثیر Covid-19 بر این افراد می تواند "یک بیماری بسیار ناخوشایند" باشد.

مک الین گفت که امروز به همه DHB ها می گوید که با کلیه مراکز مراقبت از افراد مسن تماس بگیرند و به آنها بگویند که چه کارهایی را باید ازقبل انجام می دادند.

کارگران و کارمندان خط مقدم در تست Covid-19 مثبت شدند

مک الین گفت که اکنون سه پرستار از بیمارستان Waikatoدر تست Covid-19 مثبت شدند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد اما پرستاران در بیرون محل کار با هم ارتباط نزدیک داشته اند.

مک الین گفت ، کارگر سوپرمارکت در Flaxmere که تست Covid-19 او مثبت شده بود، پیوند خانوادگی با یکی از پرونده ها داشت.

دومین مرگ تایید شده نیوزلند از Covid-19 دیروز تأیید شد پس ازاین که یک زن 90 ساله با مریض حال در بیمارستان Burwood درگذشت.

او یکی از 20 نفری بود که بعد از اینکه فردی در آسایشگاه Rosewood تست Covid-19 او مثبت شده بود، بستری شد.

مرگ دیگر زنی 73 ساله در ساحل غربی بود که در 29 مارس در بیمارستان درگذشت، دو روز پس از آنکه تست Covid-19 او مثبت شده بود.