1 min read
09 Apr

خلاصه اخبار ۹ آوریل - کووید ۱۹


اخبار دولت: 

• تعداد موارد تایید شده و احتمالی مجدداً کاهش یافته است، در 24 ساعت گذشته، 26 مورد تایید شده و 24 مورد احتمالی وجود داشته، در کل 1210 نفر مبتلا و 41 نفر بهبود یافته اند. 

• طبق گزارش های Newshub، در تلاش برای جلوگیری از شیوع COVID-19، امروز یک اطلاعیه در مورد قرنطینه اجباری 14 روزه برای همه کسانی که وارد مرزها می شوند پیش بینی می شود. 

• دولت مدت زمان گروه هایی که اولویت دارند، مانند کارمندان بهداشت و افراد بالای 65 سال، برای دریافت واکسن آنفولانزا را تا 27 آوریل دو هفته تمدید کرده است، قبل از این که در دسترس گسترده عموم قرار گیرد. 

• در سراسر نیوزیلند 120 محل نمونه هایی را برای آزمایش COVID-19 گرفته اند. 68 مرکز سنجش مردمی (CBAC) برای گرفتن نمونه از افراد مبتلا به علائم COVID-19 ایجاد شده است. در کنار آن در حال حاضر، 52 مرکز دیگر پزشکان عمومی، مراکز سوابینگ و کلینیک های سیار، افراد را برای آزمایش COVID-19 آزمایش می کنند. 

• کریس هیپکینز ، وزیر آموزش امروز گفت، وزارت آموزش با شرکای خود همکاری می کند تا بتواند بسته ای خدماتی تهیه کند تا دانش آموزان بتوانند با شروع ترم دوم از 15 آوریل در خانه آموزش ببینند. 

• کلوین دیویس، دستیار وزیر آموزش، دیروز گفت، تلویزیون، اینترنت و بسته های یادگیری چاپی برخی از راه هایی هستند که خانواده ها و دانش آموزان مائوری پس از بازگشایی مدارس در هفته آینده پشتیبانی می شوند، و این در حالی است که نیوزلند در وضعیت هشدار سطح چهار باقی می ماند. 

• پلیس و نیروهای نظامی می توانند برای نظارت بر بازگشت افراد از خارج از كشور طبق مقررات جدید كه امروز توسط معاون نخست وزیر اعلام می شود، مورد استفاده قرار گیرند. 


اخبار وزارت خانه ها: 

• اطلاعات نادرست رسانه های اجتماعی درباره COVID-19 مردم حوزه اقیانوسیه در NZ را در معرض خطر خاصی قرار می دهد. برای بسیاری، اطلاعات موثق در مورد چگونگی جلوگیری یا مقابله با ویروس هنوز به زبان مادری آنها در دسترس نیست، و باعث می شود آنها در برابر اطلاعات نادرست یا افراد کلاهبردار آسیب پذیر باشند. 

• تغییرات زیادی برای دانش آموزان مدارس از جمله گزینه هایی برای افراد بدون دسترسی به اینترنت ثابت برای کار کردن از خانه اعلام شده است. دیروز افزایش 87.7 میلیون دلاری بودجه اضطراری توسط وزیر آموزش و پرورش، کریس هیپکینز، اعلام شد. 

• دولت برنامه هایی را برای تحول در جهانگردی و نحوه اداره آن در پی بروز همه گیری اعلام کرده است.


خلاصه اخبار اجتماعی:

ر Phil O’Reilly عضو هیات تجاری در OECD و رئیس اسبق تجارت نیوزیلند درخواست کرد که توجه بیشتری به استخدام اقلیت ها به خصوص مائوری ها و اقوام اقیانوسیه و افراد کم توان بعد از بحران کوید 19 شود. وی درخواست خود را قبل از جلسه دیروز کمیته مقابله با کوید 19 مطرح کرده است. 


شهردار اوکلند Phil Goff اعلام کرد شهرداری اوکلند درهفته اول کار خود در حدود 3000 درخواست مبنی بر بسته های کمکی مواد غذایی دریافت کرده است. 

صلیب سرخ همچنان در تلاش است تا به نیوزیلندی هایی که در طول همه گیری کوید 19 تماس آنها با اقوام شان در خارج از کشور قطع شده کمک کند. 

طبق نظر سنجی از مشاغل مربوط به مهمان داری و خدمات رسانی از هر پنج نفر فعال در این ضمینه یک نفر از اینکه بتواند شغل خود را در طول دوره همه گیری حفظ کند تردید داشت. 

طبق گزاش NZ Herald مرکز زنان پناهنده Women’s Refug با بحران هجوم زنان به این مرکز روبرو است. بر اساس گزارش Shine و این مرکز شرایط ناخواسته کوید 19 تبعاتی برای کسانی که که در خانه مورد آزار قرار گرفته بوده اند به همراه خواهد داشت. چراکه آنها در این شرایط میبایست ساعات بیشتری را با کسی که آنها را مورد اذیت قرار داده در خانه سپری کنند و بنابراین ریسک آزار مجدد بالا خواهد بود. 

به گزارش Leigh-Marama McLachlan از رادیو نیوزیلند رئیس کمپانی Waipareira Trust متهم شد که کارکنان خود را مجبور به دروغ گویی در رابطه با دریافت تست کوید 19 کرده است. 

مطابق با گزارش Newshub درخواست ها جهت منع فروش الکل بصورت آنلاین در طول قرنطینه کوید 19 بعلت نگرانی از صدمه به خانواده ها افزایش یافته. 

تا به حال چهار خانواده به رادیو نیوزیلند گفته اند که زندانیان در سراسر کشور در سلول های خود به مدت 23 ساعت یا بیشتر در طول روز محبوس شده اند. گروه اصلاحات زندان می گوید این به مفهوم سلول انفرادی می باشد که حداقل استانداردها برای زندانیان را نقض میکند. 

گروه ملی گرایان در مورد آمادگی مردم جهت انتخابات ماه سپتامر اظهار تردید کرده اند حال آنکه کمیسیون انتخابات هنوز به برگزاری خوش بین است و در حال برنامه ریزی کامل می باشد.


دیگر اخبار: 

• به گزارش Spinoff، داده های جدید از نظرسنجی Colmar Brunton، حمایت گسترده مردم از چگونگی برخورد دولت با بحران را نشان می دهد. 

• دیده بان حقوق بشر می گوید پاسخ به خطرات COVID-19 برای افراد مسن نیاز به مبارزه با تبعیض سنی، تضمین دسترسی به مراقبت های بهداشتی و خدمات دارد. 

• ملیسا آنسل بریجز، دبیر NZCTU، می گوید كه این اتحادیه 2000 مشکل اشتغال دریافت کرده است كه در نتیجه COVID-19 ثبت شده است، از جمله از دست دادن حق الزحمه تعطیلات، کار داده شده بدون تجهیزات حفاظتی كار، و کم کردن خودسرانه درآمد. 


نتایج کمیسیون حقوق بشر: 

• کمیسر روابط نژادی نامه ای را به همه ذینفعان مبنی بر ارائه مشاوره، ادامه ارتباط و توضیح نقش HRC در طول دوران COVID-19 فرستاده است. 

• کمیسر حقوق معلولین در گزارش صبح امروز درباره مسائل مربوط به قابلیت دسترسی در دوران قرنطینه مصاحبه ای داشت. 

• کمیسر حقوق معلولین در RNZ nights از مردم خواست قبل از خرید فکر کنند. 

• کمیسر حقوق معلولین بیانیه ای را در رسانه ها منتشر کرد تا از مردم بخواهد "قسمت خرید آنلاین سوپر مارکت خود را برای همسایگان خود که بیشتر به آنها احتیاج دارند آزاد بگذارند".