1 min read
30 May

1- خدمات

 

سلام! اطلاعات مربوط به خدماتی که همچنان مشغول به فعالیت هستند (در طول قرنطینه)  در زیر ارایه شده است: 

 

• شما میتوانید به سوپرمارکت ها، لبنیاتی ها ، و داروخانه ها مراجعه کنید. 

• در صورت نیاز به خرید، تنها یکی از اعضای خانواده به فروشگاه مراجعه کند. فاصله 2 متری را از دیگران حفظ کنید و در هنگام خرید، از قوانین بهداشتی پیروی کنید. 

• محدودیت " ورود یک نفر، خروج یک نفر" در لبنیاتی ها اعمال میشود و آنها حق فروش محصولات آماده شده در محل را ندارند. 

• زباله ها جمع آوری میشود. در مورد زباله های بازیافتی به وبسایت شهرداری منطقه  مربوطه رجوع شود. 

• اداره پست نیوزلند و رانندگان دلیوری به فعالیت ادامه می دهند. 

• تا زمانی که رعایت فاصله فیزیکی 2 متری اعمال میشود، خدمات لباس شویی سلف سرویس به کار خود ادمه می دهند. 

• ایستگاه های پمپ بنزین به فعالیت ادامه می دهند. 

•  بعضی از وسایل حمل و نقل عمومی برای سفرهای ضروری مانند سوپر مارکت یا پزشک در دسترس است، اما گزینه ها محدود خواهند بود. 

اگر قادر به یافتن موارد مورد نیاز خود نیستید و یا مطمئن نیستید که برای کمک با چه کسی تماس بگیرید ، با شماره تلفن 0800779997 تماس بگیرید. 

خوب بمانید ، در امان بمانید ، در برابر Covid-19 متحد شوید 

2- حمایت مالی 

 

سلام! اطلاعات در مورد کمک های مالی در زیر ارایه شده است: 

اگر شغل خود را از دست داده اید یا در حال حاضر نمی توانید کار کنید ، ممکن است بتوانید برخی مزایا یا کمک مالی  دریافت کنید. 

اگر در پوشش هزینه های زندگی خود دچار مشکل هستید یا قبض غیرمنتظره ای دریافت کرده اید،  می توانید کمک بگیرید، حتی اگر کار می کنید. 

 اگر در مورد وضعیت خود مطمئن نیستید بهتر است با (سازمان)  کار و درآمد تماس بگیرید. شماره 0800559009 است. 

کمک هایی در مورد هزینه ها ضروری مانند: غذا، هزینه مسکن مانند: اجاره یا وام، و یا اگر در حال سفر کردن هستید، موجود است. 

این کمک ها شامل شما می شود اگر شما ساکن یکی از موارد زیر باید: 

• محل اقامت موقت 

• محل اقامت توریست ها 

• متل ها 

• هتل ها 

 

کمک ها در مورد پرداخت قبوض شامل موارد زیر میشود: 

 

• اجاره 

• برق 

• گاز 

• گرمایش 

• تعمیر یا تعویض وسایل 

• خدمات پزشکی و دندان پزشکی 

• ملافه، روتختی و ... 

 اطلاعات بیشتر در مورد پشتیبانی مالی را در وب سایت )سازمان) کار و درآمد در workandincome.govt.nz بیابید. یا با شماره 0800599009 تماس بگیرید. 

خوب بمانید ، در برابر Covid-19 ایمن باشید و متحد شوید 

 

3- کمک هزینه پرداخت حقوق برای کارفرمایان و ...... 

 

سلام! اطلاعات در مورد کمک های دولتی برای کارگران و کارفرمایان در زیر ارایه شده است: 

 

• کارفرمایان


4- دریافت کمک برای محل سکونت: 

در اینجا اطلاعاتی در مورد حمایت های دولت در جهت فراهم اوردن محل سکونت برای کسانی که به Covid-19 دچار شده اند در اختیارتون قرار می دهیم: 

چنانچه به این ویروس دچار شده اید حتما باید خودتان را در منزلتان قرنطینه خانگی بکنید. چنانچه با افراد دیگر در یک خانه زندگی می کنید باید از تماس نزدیک با آنها جدا خودداری کنید. 

اگر از خارج از کشور باز می گردید و نیاز به محلی برای اقامت موقت دارید می توانید با شماره 0508754163 تماس بگیرید. 

بعد از تماس با این شماره و ثبت مشخصاتتان, جهت راهنمایی های بیشتر در مورد مراحل بعدی یکی از کارکنان این بخش با شما تماس خواهد گرفت. 

چنانچه مقیم این کشور نیستید برای کسب اطلاعات بیشتر باید با سفارت کشور محل اقامتتان تماس بگیرید. 

برای محل اقامت موقت باید هزینه ای پرداخت بشود اما چنانچه مقیم این کشور هستید و در پرداخت هزینه مشکل دارید, می توانید با وزارت توسعه اجتماعی (MSD) تماس بگیرید. 

و در آخر اگر مستاجر یا صاحبخانه هستید, با مراجعه به سایت tenancy.govt.nz یا تماس با شماره تلفن 0800836262   می توانید اطلاعات جامع و کامل تری راجع به حق و حقوق خود بدست آورید. 

می توانید در هر زمان برای بدست آوردن جدیدترین خبرها و اطلاعات در این زمینه به وبسایت covid19.govt.nz مراجعه کنید. 

5- خدمات درمانی: 

چنانچه خود شما یا فردی از اعضای خانواده به این بیماری دچار شده اند خدمات درمانی در نظر گرفته شده را در این بخش می بینید. 

بخش های سلامت و کلینیک ها جزو خدمات اضطراری محسوب شده و در تمام مدتی که کشور در قرنطینه یا level 4 هست این مراکز باز می باشند. 

اگر ازتون خواسته شده در منزل و در قرنطینه بمانید اصلا به این معنی نیست که شما نمی توانید درخواست کمک های درمانی کنید بویژه اگر بهش احتیاج دارید. 

شما همچنان می توانید با پزشک خانوادگی خود در ارتباط بوده و توصیه های لازم ازشون بگیرید اما با این تفاوت که ویزیت حضوری نخواهد بود و فقط و فقط تلفنی یا در صورت نیاز تماس ویدیویی خواهد بود. 

اگر علایم covid-19 را در خود یا اطرافیان دیدید با شماره سلامت 08003585453 تماس بگیرید. 

چنانچه در شرایط سخت تنفسی بودید و نتوانستید با شماره بالا تماس بگیرید, حتما با 111 تماس بگیرید. 

اگر نگران سلامت کودک یا نوزاد خود هستید یا در این زمینه پرسش هایی دارید می توانید با شماره 0800933922 که به صورت شبانه روزی پاسخگو هستند تماس بگیرید. اگر باردار هستید با ماما در تماس باشید. 

می توانید در هر زمان برای بدست آوردن جدیدترین خبرها و اطلاعات در این زمینه به وبسایت covid19.govt.nz مراجعه کنید. 

6- سلامت روان: 

با اینکه در شرایطی هستیم که کنترل خیلی از مسایل اطراف از توانمون خارج است هنوز خیلی کارها هست که با انجامشون می تونیم از سلامت ذهن و روان خود و عزیزانمون مراقبت کنیم. 

1- با هم در ارتباط بودن از نکات کلیدی هست که نه تنها به سلامتمان کمک می کند بلکه باعث حس امنیت بیشتر و استرس و اضطراب کمتر می شود.  

2- صحبت کردن در مورد احساساتمان امری کاملا عادیست. چنانچه حس ترس, استرس, اضطراب و یا نگرانی دارید به خودتون فرصت بیان این احساسات رو حتما بدهید. در این راستا می توانید با نوشتن یا نقاشی افکار و احساساتتان را به روی کاغذ بیاورید, می توانید با دیگران صحبت کنید و یا فعالیت های خلاقانه ای انجام دهید. حتما با نزدیکان خود در ارتباط باشید. 

3- فعالیت های روزانه خود را همانند سابق انجام دهید. سعی کنید ساعات خواب و بیداریتان مثل قبل باشد. طبق برنامه همیشگی غذا بخورید, حمام بروید و بصورت تلفنی یا انلاین با دوستان و همکاران در ارتباط باشید. ورزش روزانه می تواند تاثیر بسیار مثبتی در روحیه و سلامت فیزیکی بدن داشته باشد. از اضافه کردن عادت های ناسالم مثل نوشیدن الکل یا سیگار کشیدن خودداری کنید. 

4- با یکدیگر در تماس باشید, بخصوص با کسانی که ممکنه احساس تنهایی بیشتری داشته باشند.  

5- فقط از منابع معتبر به دنبال دریافت اطلاعات باشید. هرچه کمتر خود را در معرض اخبار رسانه های مختلف قرار بدهید احساس بهتری خواهید داشت. به همین منظور وبسایت covid19.govt.nz  به عنوان مرجع کامل,دقیق و بروز اطلاعات در این زمینه در اختیار همگان قرار گرفته شده است. 

6- اگر احساس ترس یا اضطراب دارید یا نگران سلامت روان خود هستید با شماره 1737 تماس بگیرید تا بتوانید در هر ساعت از شبانه روز با مشاورین آموزش دیده صحبت کرده و مشاوره بگیرید. 

7- چنانچه در دوره درمان بسر می برید, درمان را ادامه دهید. اگر احساس می کنید علایم بیماریتان تشدید شده اند حتما با پزشک یا مشاور خود تماس بگیرید. 

می توانید در هر زمان برای بدست آوردن جدیدترین خبرها و اطلاعات در این زمینه به وبسایت covid19.govt.nz مراجعه کنید.