1 min read
04 May

حمایت از دانشجویان اینترنشنال در نیوزیلند در طی  COVID-19  ماه می 2020

دانشجویان بین المللی اعضای با ارزشی برای جامعه نیوزیلند هستند و ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که آنها به اطلاعات و پشتیبانی لازم دسترسی دارند.

در حال حاضر برخی دانشجویان بین المللی به دلایل مختلف با مشکلات مالی روبرو هستند. خیلی ها به دلیل COVID-19 قادر به کسب درآمد از طریق کار پاره وقت نیستند و بسیاری هم با مشکلاتی برای محل اقامتشان درگیر بوده اند. همچنین تغییرات اقتصادی در کشورشان ، وضعیت مالی انها در نیوزیلتد را دچار مشکل کرده است.

فهرست زیر حاوی گزینه هایی است که این دانشجویان در صورت نیاز به حمایت میتوانند به انها مراجعه کنند:

محل تحصیل :

طبق قانون  Pastoral Care of International Students مصوب سال 2016 ، محل تحصیل اعم از دانشگاه، پلی تکنیک، انستیتو یا مدارس ، برای مراقبت از دانشجویان مسولیت مهمی دارند. همچنین بعضی از این موسسات برای حمایت از دانشجویان میتوانند به انها hardship funds ارایه دهند.

سفارت خانه ها: 

دانشجویان میتوانند برای گرفتن حمایت، با سفارت خود در نیوزیلند تماس بگیرند.

https://www.mfat.govt.nz/en/embassies/


گروههای محلی: 

کامیونیتی ها، گروههای مذهبی (faith-based) و گروههای فرهنگی میتوانند حمایت هایی را به افراد نیازمند ارایه کنند. برای پیدا کردن این گروهها و حمایتها به ادرس زیر مراجعه کنید:

Citizen’s Advice Bureau: complete the form at https://www.cab.org.nz/find-a-cab/contact-us/ or phone 0800 367 222.

Civil Defence Emergency Management Groups for essential supplies:

این سرویس است برای افرادی که هیچ گزینه دیگری در دسترس آنها نیست در نظر گرفته شده است. این سرویس هفت روز هفته از ساعت هفت صبح تا هفت عصر فعال است و دانشجویان میتوانند با مراجعه به سایت CDEM، گروههای محلی را پیدا کنند. در این سایت امکان صحبت با یک مترجم را نیز دارید.


Foodbanks :

دانشجویان در صورت نیاز فوری به مواد غذایی یا سایر موارد ضروری می توانند بسته های غذایی را از فود بانک هایی که در منطقه انها فعال هستند، دریافت کنند. برای دریافت این بسته غذایی ، دانشجو باید کارت دانشجویی اش را نشان دهد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد حمایت های موجود برای دانشجویان با این ادرس/شماره تماس بگیرید.

Sahinde Pala, Director, Student Experience & Global Citizens, Education New Zealand P: +64 27 433 4615; response@enz.govt.nz